Kategoriat
Uncategorized

Ekan kerran kun…

DSC_5175-001.JPG

Ekan kerran kun…

Pussailin pojan kanssa 13-vuotiaana: purin vahingossa hänen huuleensa haavan

Maistoin vihersmoothieta: oksensin sen ulos (nyt en muita smoothieita juokaan)

Kun kihlattuni lähetti FB-kaveripyynnön: jätin tietoisesti vastaamattta siihen moneen päivään (piti esittää coolia)

Menin vapaaehtoisesti lenkille: jaksoin juosta reilu 400 metriä

Muutin pois kotoa: muutin vastapäiseen kerrostaloon

DSC_5182.JPG

DSC_5208.JPG

Hei ihanat, mitä teille kuuluu? Ajattelin aloittaa postauksen ja lauantaiaamun hieman kevennetyllä ”ekan kerran kun” -listalla. Mä oon sellainen tyypillinen mokailija, että aina kun aloitan jonkun uuden asian, olen täysi tunari siinä. Mutta eihän se haittaa mitään kuten eilisessä kirjoituksessa puhuttiinkin.

Mun viikonloppu alkoi eilen ja oikein ihanasti alkoikin: yin-joogalla, Rootsin lounaalla ja Spaltin mediapäivissä. Iltapäivällä kahvittelin siskoni ja siskonpoikani kanssa (tosin pienempi pysyi maidossa <3) (ja illalla oli energiaa piipahtaa vielä Kirja- ja Viini ja ruokamessuilla. Olen itsestäni tosi ylpeä että poistuin messuilta vain isänpäivälahja kourassa.

Harvemmin nykyään jaksan ”painaa” tuollaisia pitkiä päiviä mutta vastapainoksi nukuin viime yönä pitkät yöunet, ja tänä aamuna Netflix on pyörinyt ja mehustin laulanut. Olemme tehneet viime aikoina pari hyvää vihannesmehua, joita ajattelin jakaa lähitulevaisuudessa blogiinkin.

DSC_5181.JPG

DSC_5209.JPG

DSC_5200.JPG

Pidemmittä puheitta (vaikka taitaa olla nyt jo vähän myöhäistä) – ihanaa viikonloppua, muruset! <3

Ps. Kuvat Kosovon Peje -nimisestä kaupungista. Kaunis paikka, niin tuo metsä kuin koko kaupunkikin.

 

SARANDA
 
OTA YHTEYTTÄ: TYHJAAJATUS@LIVE.FI
FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN

7 vastausta aiheeseen “Ekan kerran kun…”

Kiitos paljon. <3 🙂 No näinpä! Sitä paitsi, pienet aloittelijan virheet voi olla ihan sööttejä.

Vähänkö kiva postausidea. Mäkin kerran jätin vastaamatta exälleni muutamaksi päiväksi, mutta se oli vahinko. Mies luuli, että yritin esittää coolia. Ja ihania kuvia jälleen kerran.

Hahah no se oli sentään vahinko. 😀 Mutta ehkä se toimi? 😉 Ja kiitos paljon! Ihanaa viikonloppua!

Kommentoi

%d bloggaajaa tykkää tästä: